Gå til innhold Gå til navigasjon
Meny

Utmerkelser

Sist oppdatert 08.04.2017 kl.13.00

Oversikt over mottakere av klubbens vel fortjente gull-, sølv- og bronsemerke, diplom, plakett og "Påsan-pris". Klubbens æresmedlemmer finner du i undermenyen.


Gullmerke

Tormod Schartum, Even Berg, Arne B. Christiansen, Rolf Christiansen, Joel Arnesen, Rolf Johanson, Frithjof Gladtvet, Otto Scharf, Reidar Johannesen, Arne Telle, Gunnar Lien, Gunnar Wesche, Arne Gundersen, Fredrik Staib, Selmer Guldbakke, Nico Demitriades, Ivar Sandboe, Gunnar Fadum, Helge Aasgaard, Anne Cathrine Haug, Jørgen Fjeldstad, Bjørn Lie, Gunnar Eker, Peer H. Staff, Torstein Sæthren, Knut R. Strøm, Bjørn Erik Sandsten, Brynjulf Lynes, Gunvald Fjeldstad, Sverre Lie, Oddvar S. Kvam, Arve Raaholt, Petter Wessel, Kai Killerud, Thorleif Gange, Tor Normann, Rolf Nyhus, Sonja Billington,Tine Fjogstad, Kjell Wisløff, Berit Kullebund, Bjørn Sørlie, Hans Fr. Wraamann, Ole Gundem, Gunnar Tverdal, Heidi Sundal, Turid Sannes, Torkel Løfsgaard, Thor Olsen, Anita Taring, Ottar Vogt, Åse Risberg, Ulf Lydersen, Morten Hauger, Tom M. Nilsen, Kjetil André Aamodt, Sten Chr. Hanssen, Terje Rustad, Stine Volder, Jon Ihlen, Unni Nyhamar Hinkel, Monica Sandve, Else-Marthe Sørlie Lybekk, Susann Goksør Bjerkrheim, Jeanette Nielsen
2007: Randi Gustad
2009: Dagfinn Holt-Hansen, Fredrik Wraamann
2010: Jan Petter Nyhus
2017: Tron Mathisen, Thor Einar Andersen, Jan Knoph, Anders Färje, Janne Osmo Eriksen

Sølvmerke
Arvid Engan, Erik Bergseng, Hans M. Madsen, Rune Østvik, Audun Dyrdal, Randi Dyrdal, Jan Petter Nyhus, Jan Erik Gøbel, Sten Chr. Hanssen, Helge Schartum, Gunnar Henriksen, Åse Hauger, Kari Udness, Per Conradi, Solveig Nyhamar, Dagfinn Holt Hansen, Arild Mathisen, Lars Sæther, Nina Høilund, Randi Gustad, Terje Gulbrandsen, Roar Finstad, Morten Hauger, Trygve Elmenhorst, Steinar Andersen, Pål Fritsvol (1996)
2007: Mads H. Syversen, Petter Bakken, Hans Petter Lundteppen, Lise Mathisen, Erling Amundsen, Mette Blomqvist, Per Thelle Jacobsen, Per Anders Stalheim, Oddbjørn Brevik
2010: Erik Dahl, Stig Søderstrøm, Eilert Molstad, Janne Osmo Eriksen, Riulf Rustad, Morten Falch
2011: Geir Stenseth, Thor Einar Andersen, Tron Mathisen, Dag Østvik, Torgeir Skjerve
2014: Christian H. Johansen (Allsport)
2015: Anders Färje, Geir Mong, Stein Ekholdt, Terje Eriksen, Therese Lunde
2017: Robert Hagen, Bjørn Rudjord, Gunnar Flaten, Linda Haagensen

Diplomer
1972: Kari Larsen, Arild Sandsten, Jan Hauger, Robert Wagtskjold, Carl Hartmark, Kjell Wisløff,
Hans Fredrik Wraamann, Bjørn Sørlie, Øyvind Andersson
1973: Øyvind Andersen
1975: Stian Erichsen sr, Dagfinn Holt Hansen
1979: Torkel Løvsgaard, Tom Nilsen
1981: Jon Paulsen
1983: Knut Ramel, Ivar Aasen
1988: Jan Erik Gøbel, Leif Kagge, Jens Madsen, Finn Stenberg, Ottar Vogt, Kjetil André Aamodt
1991: Eilif Hagen, Trygve Bengtson, Rolf Kristian Roll, Fred Magne Hval, Roger Hansen, Even Olsen, Rolf Gundersen, Ellen Hisdal, Kjerst Gjestvang, Grete Aass, Terje Nybø, Helén Brekke, Truls Wettergren, Øyvind Arentz, Anne Nordlie Aanrud, Stig Steive, Stein Golten, Grete Amarp, Kathrin Hagås, Tony Dante, Arne Jørgen Smith, Bernt Sundal, Henning Aass, Ola Hverven, Elisabeth Gundersen, Ingrid Botn, Morten Falch, Arild Holst Larsen, Nils Danielson, Heidi Danielson, Ottar Langseth, John Helge Stensrud, Øyvind Frantzen, Gro Stangeland, Oddbjørn Brevik, Per Anders Stalheim, Lasse Jensen, Torgeir Skjerve, Tone Notto, Trude Garmann, Steinar Andersen.
2000: Geir Sæborg, Terje Gulbrandsen, Bjørn Larsen, Torkel Løfsgaard, Tom Nilsen, Jon Paulsen, Knut Ramel, Ivar Aasen, Jan Erik Gøbel, Leif Kagge, Jens Madsen, Finn Stenberg, Steinar Hinkel, Joakim Dyrdal, Heidi Grinden, Anette Johnsrud, Tony Dante, Arne Jørgen Smith, Bernt Sundal, Oddbjørn Brevik, Per A. Stahlheim, Lise Mathisen, Pernille Øverland
2006: Toril Sæther, Geir Mong, Kine Kristiansen, Vibeke Nordli, Ola Sand, Ståle Parborg, Terje Røkenes, Thor Aaland, Erling Amundsen, Thor Arne Weydahl, Mette Blomqvist
2007: Kurt Ove Hansen, Ola Hobber Nilsen, Håvard Julner, Torstein Andersen Aase, Leif Aslaksrud, Frode Finsen, Jørn Mathiesen, Espen Kallerud, Stig Søderstrøm, Eilert Molstad, Dag Reinemo
2009: Roland Ohlsson, Bjørn Engen, Magne Harald Jakobsen, Bente Pettersen, Erik Simonsen, Tor Bjørnstad
2010: Roy Sypriansen, Jan Cato Holtekjølen, Kjell Erik Westgård, Morten Haukedal, Steinar Jørgensen, Geir Stenseth, Lars Bakken, Tor Einar Andersen, Geir Davidsen, Truls Strand, Kari Aamot, May Britt G. Smith, Anders Färje, Christian Johansen 

Bronsjemerke
2011: Kristian Berg, Jan Knoph, Åse Røstum Norang, Arne Karsrud, Werner Kling, Tom Alm,
Linn Rosenlund, Christine Homme
2012: Christian Raak
2013: Michael Jacobs, Monica Toften, Trond Erik Høgvall, Øystein Siggerud
2014: Bente Holth, Bjørn Rudjord, David Aarstein, Gunnar Flaten, Ola Hobber Nilsen, Carl Harald Krystad
2015: Live Smith-Erichsen, Geir Davidsen, Labba Gallala, Petter Brevik, Tom Kjærnsmo
2016: Trond Ingebretsen, Gunnar Ingebretsen, Paal Jahrmann, Cato Vonheim, Elin Bjørk Heidarsdottir, Ola Nyhus, Klemet Gaski
2017: Tonje Vang, Kristine Wessel, Ingunn Vaglid, Henning Riseggen

Plakett
2011: Johannes Hippe, Hedda Tollefsrud, Caroline Smith, Tore Hanson, Paul Fekjær, Aase Johansen, Randi Dybrott, Ingeborg Mansel Korneliusen
2012: Lillann Eeg Kjærnsmo, Jenny Osnes Græsholt, Anne Kjersti Suvdal, Anders Tverdal, Simen Strømberg, Emil Midtbø Sundal og Jacob Ringdal
2013: Henrik Eriksen, Kaja Giltvedt
2015: Mathias Berg Gjerstrøm 


"Påsan-prisen"
2014: Janne Osmo Eriksen
2015: Kurt Ove Hanssen
2016: Kristian Rosenberg
2017: Terje Eriksen

Ajour per mars 2017 

> Æresmedlemmer
> Kriterier for utmerkelser